Hakkımızda

Dünden Bugüne Biz
2010 Yılında Başlayan Soluksuz Serüven

Alufix

Alufix; İtalyan Genius Group firmasının Türk ortağı olan makina mühendisi Onur ÜTÜCÜ tarafından 2010 yılında kurulmuştur.

Parakende ve toptan sineklik sistemleri üreterek iş yaşamına başlayan Alufix, 2012 yılından itibaren panjur aksesuarları dahil sineklik sistemlerinin tüm plastik ve metal parçalarını üretmeye başlamıştır.

Süre gelen yıllar içinde panjur ve sineklik sistemleri aksesuarlarının ihracatına başlayan Alufix, 2015 yılı sonunda ihraç yaptığı ülke sayısını hızla arttırmıştır.

Genius Group ve ortağı olduğu Genius Turkey (GTR Yapı Teknolojileri) firmalarının vizyonuyla ilerleyen, yıllar içinde ihracatta hızla ülke sayısını arttırmayı hedefleyen Alufix, 24 saat esasına göre durmaksızın (non-stop) üretim yapanmakta olup, her türlü panjur ve sineklik sistemleri aksesuarlarını imal edebilecek teknolojik alt yapıya sahiptir.

300’nün üzerinde kalıp sayısı bulunan Alufix, bugün Ege bölgesinde tam penetrasyon sağlamış durumda olup, Marmara, İç Anadolu, Akdeniz ve Doğu bölgelerimizde hızla gelişimini sürdürmektedir.

Vizyon

Bizi Biz Yapan Vizyonumuz

Türkiye’de ve ihraç yaptığı her ülkede yaygın, güvenilir ve yüksek kalitede ürün sunan, her firmanın tercih ettiği, müşterisini en değerli mirası olarak kabul eden, rakiplerinin örnek aldığı, her aşamasında inovasyon ve teknolojik yatırımlarla ilerleyen evrensel, saygın ve piyasa değeri yüksek, lider bir panjur ve sineklik sistemleri aksesuar üreticisi olmaktır.

Misyon

Hedeflediğimiz Misyonumuz

Müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, onlara en doğru ürünü en yüksek kalitede sunan, geniş ürün yelpazesiyle her firmaya en hızlı ve en etkin şekilde ulaşan, sosyal sorumluluklarının bilincinde, dünya standartlarında faaliyet gösteren bir firma olmaktır.

Üretim Tesisleri

Alufix, İzmir Sarnıç’ta 2000 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 2.500 m2’lik bir üretim tesisine sahiptir. 2020 yılında Kısıkkoy sanayi sitesinde kurulan 1300 m2  lik boy üretim tesisi ile de üretim alanını 4000 m2 ye  cıkartmıstır . 50’nin üzerinde çalışanı ve geniş araç filosuyla hizmet veren Alufix’in üretim tesisinde yer alan ekipmanları şu şekildedir;

Servo - 200 Ton

Servo 200 Ton Tam Otomatik Plastik Enjeksiyon Makinası

Servo - 90 Ton

Servo 90 Ton Tam Otomatik Plastik Enjeksiyon Makinası

Servo - 120 Ton

Servo 120 Ton Tam Otomatik Plastik Enjeksiyon Makinası

Servo - 120 Ton

Servo 120 Ton Tam Otomatik Plastik Enjeksiyon Makinası

Dirinler - 80 Ton

Dirinler 80 Ton Exantrik
Press Makinası 

Rulo Açıcı ve Sürücü

Otomatik Rulo Açıcı
ve Sürücü Sistemleri

45 Ton Angranajlı

45 Ton Angranajlı Exantrik Press Makinası

Shini - 40’lık

Shini - 40’lık Kırma Sistemi Makinası

Shini Chiller

Shini Chiller Soğutma Sistemi ve Shini Harici Malzeme fırını

Dirinler - 15 Ton

Dirinler - 15 Ton Exantrik Press Makinası
3 Adet

Punta Kaynak

Punta Kaynak Hattı / 3 Adet

Oerlikon - Gazaltı Kaynak

Oerlikon - Gazaltı Kaynak
Makinası

Ark Kaynak

Elektrik Ark Kaynak Makinası / 2 Adet

Pnomatik Presler

Çeşitli Manuel ve Pnomatik Presler

Üretim Tesisler Galeri